Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМНеділя, 20.05.2018, 18:39Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Інструкція по експлуатаці безінерційних котушок (Дотримуючись цих правил ваша катушка прослужить не один сезо)
Інструкція по експлуатаці безінерційних котушок
БананДата: Середа, 09.03.2011, 15:19 | Повідомлення # 1
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
1. Інструкція з експлуатації безінерційних котушок.
2. Багато починаючі рибалки спінінгісти, купуючи одну із складових спінінга і не підозрюють, що ця деталь дуже важлива і вимагає до себе дбайливого ставлення. Мова піде про котушці, ми познайомимося з основними характеристиками і експлутація її в справі. І допоможемо продовжити термін експлутації. Адже не завжди наш пакупатель отримує детальну інформацію про виріб, або інструкцію користування даного товару. Для того щоб правильно використовувати котушку, уважно ознайомтеся з даними рекомендаціями!
3. Шпуля. Заповнення шпулі. Місткість. Способи зняття. Зніміть шпулю і закріпіть на ній волосінь (плетінку). Для цього відгвинтите регулювальний гвинт, що знаходиться попереду шпулі або натисніть на кнопку, яка знаходиться на шпулі (у котушок з заднім фрикціоном). Відкрийте лескоукладиватель (рухом кисті відведіть убік). Встановіть шпулю на штир і закрутити регулювальний гвинт, або встановивши шпулю на вісь, повільно обертайте в будь-яку сторону до тих пір, поки шпуля не стане на місце (у котушок з заднім фрикціоном). Не застосовуйте силу. Показником правильного встановлення шпулі є клацання фіксатора шпулі (у котушок з заднім фрикціоном). Закрийте лесоукладиватель і починайте намотувати волосінь. Для того щоб волосінь намотувалася рівніше, слід створити натягнення волосіні (на упаковках плетінки є малюнок). Для найбільшої зручності в експлуатації гранична висота укладання волосіні повинна становити близько 2 мм від краю шпулі (Важливо!). Місткість шпулі кожної моделі для різних діаметрів волосіні вказана в технічних характеристиках (або на самих шпулях). Для того щоб Ви могли використовувати різні види волосіні, необхідно мати додаткові шпулі до котушок (у деяких моделях йдуть в комплекті).
4. Антіреверс. Способи та Цілі застосування. Антіреверс перешкоджає обертанню головки котушки у зворотний бік при намотування волосіні. Антіреверс включається за допомогою перемикача, що знаходиться в задній частині котушки або в нижній частині корпусу (залежить від моделі).
5. Регулювання гальмівного механізму. Регулювання гальмівного механізму виробляється за допомогою регулювального гвинта, що знаходиться в передній або задній частині котушки. Гальмівний механізм призначений для зниження ризику розриву волосіні у випадках різких ривків або сильного опору спійманої риби. Для того щоб відрегулювати гальмівний механізм, пропустіть лісочку через лесоукладиватель і просуньте в кільця, розташовані на вудлище. Закріпіть кінець волосіні. Увімкніть антіреверс. Встановіть вудлище під кутом 45 градусів. Регулювальним гвинтом Налаштуйте поріг спрацьовування фрикціону. Якщо він досягає межі, поверніть регулятор гальмівного механізму, щонайменше, на чверть обороту тому (проти годинникової стрілки). При регулюванні гальмівного механізму не тисніть, тому що це може призвести до поломки котушки або вудилища (ніколи не затягуйте фрикціон до упору !!!).
6. Техніка закидання. Візьміть вудлище з заздалегідь закріпленій котушкою, намотаною на шпулю і пропущеної через кільця (від рукоятки до вершинки вудлища) волосінню і закріпленої на вільному кінці волосіні приманкою в праву або ліву руку (в залежності від суб'єктивних анатомічних особливостей рибалки). Вказівним пальцем тієї ж руки притисніть лісочку в двох-трьох сантиметрах від ролика лесоукладивателя до рукоятки вудлища (один із способів). Вільною рукою відкрийте дугу лесоукладивателя. Перш ніж зробити закид, візуально переконайтесь у відсутності на передбачуваної траєкторії польоту приманки і подальшої її проводки сторонніх предметів, людей і тварин. Техніка закидання залежить від сукупності багатьох факторів: довжини спінінга, ваги приманки, наявності перешкод у зоні занедбаності і іншого. Тому вона грунтується на індивідуальному досвіді рибалки. Після здійснення закидання в залежності від виду та умов рибної ловлі зробіть проводку приманки. Після закінчення проводки проводите тугіше послідовність дій до закінчення риболовлі або до піймання риби. Перед виходом на водойму при можливості проконсультуйтесь у рибалки зі стажем.
7. Догляд та запобіжні заходи.
8. - Не допускайте попадання піску на обертові частини котушки.
9. - Намагайтеся не бити і кидати у воду. (Обов'язково висушити)
10. - Зберігайте котушку в сухому стані. (Бажано в чохлі)
11. - Один раз на пів року рекомендується відкривати корпус і змащувати механізм котушки спеціальним мастилом для котушок. (Бажано, щоб це робив фахівець!!).
12. - При використанні плетінки, ролик лесоукладивателя змащувати рідким мастилом, раз на п'ять-шість рибалок (гарантія довгої служби ролика, що сприяє застосуванню плетінки довгого часу.)
13. - І останнє і найважливіше! Котушка це засіб доставки приманки в потрібне вам місце і виведення її. Це не лебідка! Не забувайте про це.
14. - Гарантія не поширюється на пошкодження в наслідок неправильного використання а так само навмисної чи ненавмисної поломки. Щасти вам!

Взято з www.rybak.te.ua


 
ВОВІКДата: Середа, 09.03.2011, 17:46 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Універсальне вудилище - Міф?

Універсальний спіннінг. Скільки вже було сказано про вибір спінінга . Всі шукають універсальну снасть. Звичайно, ні в кого немає бажання тягати з собою на рибалку 3-4 спінінга з різним тестом і оснащенням. А якщо рибалка "ходова" по зарослих берегах річки, брати більше одного спінінга - просто безумство. Чи можливо підібрати універсальне спінінговое вудилище для різних умов. Я висловлю в цьому пості свою думку на цей рахунок.
Відразу скажу очевидну річ: для всіх водойм, умов та приманок, універсального спінінга немає, і бути не може. Але! Якщо звузити сферу застосування снасті для конкретної риболовлі або походу, вибрати універсальну снасть можна і потрібно! Цим ми і займемося.
Якщо має бути риболовля на одному озері або річці, та й відомий видовий і розмірний склад риби, завдання спрощується. Але часто, ви вирушаєте в район, де кілька водойм різного типу, з різними глибинами, з різною рибою і різною кількістю водоростей. Ось тут то і постає дилема, набрати з собою кілька спінінгів для різних умов або підібрати один, більш менш вписуємий в розмаїття майбутніх рибалок. Коли похідного спорядження з надлишком, я вибираю останній варіант - один універсальний спінінг.
Розглянемо гіпотетичну ситуацію. Є середня річка, з швидкістю течії 1-2м / с в руслі і 3-5м / с на перекатах і глибинами до 5м. Є озеро, з вузькими смужками латаття вздовж берегів і кількома ямами до 8м. Є кілька сильно зарослих стариць і заплавних озер з глибинами до 3м. і рідкісними вікнами, де можливий лов. Спробуємо підібрати спінінговое вудилище, яке підійде для всіх типів водойм.
Найголовнішим чинником при виборі тесту і срою спінінга я вважаю масу і тип приманок, а ніяк не розміри і тип риби. А маса і вид приманок безпосередньо залежить від глибини водойми, швидкості течії, кількості та виду водної рослинності.
Орієнтуючись, звичайно, на свій смак і досвід, розклад приблизно наступний. На річці будуть застосовуватися великі віброхвости і твістери з джиг головками масою 18-21г. На мілинах - середні коливні блешні масою 12-15г. Можливо, на перекаті знадобляться Поппера масою 8-12г. На озері будуть використовуватися середні і великі віброхвости з джигом масою 21-28г. Уздовж латаття - плаваючі воблери масою 12-18г, а також дрібний силікон з вантажем від 7г. Тут підуть у хід, як передньоогружені вертушки, за типом "Майстра", масою 12-20г., Так і великі вертушки з сердечником, "Меппс" і подібні, масою 8-12г. На зарослих старицях краще ловити на дрібні плаваючі воблери і Поппера та мікроджіг. Тут маса принад - 5-10г.
Як видно, діапазон мас приманок дуже великий. Якби можна було, я б узяв три спінінга. 1-й: довжина 2,7-3м. Тест 10-40г. Швидкий стрій. Для важкого джига і передньогружених вертушок на ямах річки і озера. 2-й: довжина 2,4 м. Тест 8-20г. Полу-параболічний лад. Для блешень, що коливаються, вертушок, середніх воблерів і Поппера. 3-й: довжина 2,1 -2,4 м. Тест 3-15г. Ближче до швидкого строю. Для мікроджіга і маленьких воблерів. На зарослі стариці і прибережні ділянки озера.
Але, потрібно вибрати один - універсальний прут. І я виберу спінінг з тестом 10-30р. З середнім строєм (напів-параболик). Довжиною 2,4 м. Двохскладовий. Так, буде не дуже зручно кидати важкий джиг на річці та озері (доведеться просто трохи знизити масу джига). Не буде гарної чутливості при лові на дрібні і легкі приманки. Але в цілому, такий спінінг покриє весь діапазон зазначених умов. А це головне!
Що стосується довжини вудилища. На більшості водойм береги сильно заростають кущами та деревами. Вудилище довжиною 2,4 метра підійде для таких місць краще, ніж 2,7 м. і більше. При цьому, дальність закидання у 2,4-метрового спінінга вище, ніж у 2,1-метрового . Так що, я вважаю саме довжину 2,4 м. найбільш універсальної, як для лову з берега, так і з човна, з відкритого пляжу, або серед густих кущів. І звичайно ж, якісне двохколінне спінінговое вудилище, завжди краще і надійніше, ніж телескопічне.
Проводячи подібний аналіз ситуації, відповідно з місцями, куди ви збираєтеся на рибалку, можливо підібрати одне універсальне спінінговое вудлище. Це можливо і дуже важливо!
/ Nik-fish.com /


 
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Інструкція по експлуатаці безінерційних котушок (Дотримуючись цих правил ваша катушка прослужить не один сезо)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz