Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМП`ятниця, 20.04.2018, 03:40Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Твічинг - грізна зброя
Твічинг - грізна зброя
ВОВІКДата: Вівторок, 15.03.2011, 16:09 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Твічинг - це грізна зброя рибалки, за допомогою якого він може максимально розкрити потенціал своїх приманок, виходячи далеко за рамки їх звичайної поведінки. Уміння користуватися усіма тонкощами твічинга - запорука успіху і ефективної риболовлі.
Твічинг - гра приманкою, побудована навколо численних рухів хлистом спінінга. В основному це короткі і більше - менш різкі ривки хлистом. Кожен такий ривок викликає розгойдування воблера, коли той, перевалюючись, демонструє по черзі то свій живіт, то свій бік. На рибу це діє найрізноманітнішим чином. По-перше, при кожному коливанні воблера народжується силова хвиля, що розходиться в товщі води. Хижак уловлює цю хвилю і асоціює її з сигналом, що поступає від жертви.
Одночасно, прискорення воблеру, що надається при ривку хлистом, прискорює вібрації, задані воблером (у випадку з лопатевими воблерами). Ці вібрації також уловлюються хижаком і підстібують його агресивність. Коли ж хижак досить наблизиться до приманки, численні бічні коливання воблера викликають гру світла і тіні, що нагадують природні рухи жертви. Щоб здійснити грамотну твічингову проводку, необхідно пам'ятати про певні нюанси.

Твічинг визначається амплітудою руху хлиста, потужністю і різкістю його рухів. Чим коротше і нервовіше ривки вудилищем, тим агресивніше поведінка приманки і тим більше вона нагадує панікуючу жертву. І навпаки, чим ширше (довше) рухи хлистом, чим вони плавніші, тим більше поведінка воблера нагадуватиме рухи рибки такою, що знаходиться в повному здоров'ї. Граючи на цих нюансах, можна варіювати картинку, яку воблер посилає хижакові, по черзі переходячи від "звичайної" поведінки до самої "розгнузданої".
Твічингова проводка виконується як хлистом опущеним вниз, до води, так і хлистом піднятим вгору. У першому випадку проводка викликає заглиблення воблера, в другому твічинг дозволяє контролювати глибину проводки. Таким чином, твічинг застосовують як з воблерами з малим заглибленням, так і з тими, що глибоко пірнають.
Також необхідно підкреслити, що лопатка воблера має важливий вплив на якість твічинга. Чим більша лопатка, тим помірніше, м'якше твічинг. В той же час, слід пам'ятати, що твічинг завжди привносить додаткову родзинку до гри воблера. Саме тому ніколи не варто їм нехтувати.
Твічинг дозволяє одним і тим же воблером обловлювати більший об'єм води. Використовуваний на додаток до звичайної проводки (при якій рух воблера в основному лінійно) спінінга, твічинг дозволяє воблеру відхилятися в сторони, збільшуючи тим самим зону його дії. При цьому приманка виглядає природніше і може, за бажанням рибалки зображувати поранену або ж просто перелякану жертву.Твічинг слід систематично використовувати з усіма лопатевими воблерами.
Перевіреним і рекомендованим способом проводки можна вважати наступну комбінацію: 2 короткі ривки - пауза, 3 короткі ривки - пауза. Залежно від активності хижака необхідно змінювати кількість ривків і період пауз. Чим менш активна риба, тим ривки мають бути різкіші, а пауза довша.
При такому способі лову воблери, залежно від глибини водойми застосовують або плаваючі або суспендер (зависає в товщі води).
В ролі приманки в твічингу найчастіше виступають воблери-мінноу. Нетреба, напевно, потреби занадто поглиблюватися в їх анатомію, досить знати, що це прогонисті приманки з невеликою лопастю. Мінноу бувають як граючі, так і пасивні. Найчастіше пасивні. Саме для таких воблеров і придумали твічинг.
Називати конкретні моделі не має сенсу. І не лише із-за реклами або антиреклами, а просто через те, що вибір приманок - справа індивідуальна. Я, наприклад, буває, в складних умовах, в корчах або траві, застосовую найпростіші воблери - ті, що продаються на ринках і коштують максимум 40-50 гривен. І ловлю не гірше за напарника, який приманки дешевше 100 гривен не визнає зовсім. Намагався він пару разів ловити на китайські приманки, але без успіху, ставить фірму - справи тут же зрушуються з мертвої точки.
Жодного разу не зустрічався такий воблер, щоб він не ловив рибу. Так, якийсь ловить краще, якийсь - гірше, але клює на усе. Єдине, грішать дешеві воблери заваленням на бік. Від цього рятує поводок, який трохи відтягує воблер при проводці вниз і не дає йому тим самим завалитися.
Мінноу грають і не грають. Ловлять рибу і ті, і інші. Як пасивну так і активну. Головне - твічинг. Причому граючий мінноу, особливо якщо він забезпечений кульками, може зібрати рибу з дуже великих дистанцій. Пасивні мінноу, або що не грають, теж добре ловлять і щуку і окуня. Тільки тут вже набагато важливіша якість проводки. Вона має бути бездоганною, відпрацьованою, щоб риба спокусилася на приманку. З часом, після пятка-другого щук, починаєш просто фізично відчувати, коли твічинг правильний, а коли - ні. І риба, мабуть, це теж відчуває.
Клювання найчастіше трапляються в паузу. Ривок, пауза, ривок, пауза, намагаємося робити черговий ривок - а на гачках вже хтось ворочиться... При лові пасивної риби, найчастіше вона атакує непомітно для нас. Такі клювання дуже схожі на зачепи. Буває, клювання розрізняєш по шнуру, коли він несподівано йде убік під час паузи. Не дуже часто, але трапляється, що риба атакує під час твіча. Коли риба більш-менш активна, клювання на паузі відчуваєш прямо в руку. У такі моменти відразу ж приходять асоціації з джиг-спінінгом.
Спінінг повинен добре кидати приманки і при цьому тримати проводку. У ідеалі, для ривкової проводки потрібний короткий спінінг, не більше 210-240 см. напівпараболічного строю. Вони добре відпрацьовують твічингову проводку.

http://spining-life.ucoz.ua


 
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Твічинг - грізна зброя
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz