Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМНеділя, 20.05.2018, 18:51Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: DrEx  
Форум » Правила » Інше » Риболовна етика
Риболовна етика
ВОВІКДата: Понеділок, 14.03.2011, 21:23 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Риболовна етика
Поговоримо про те, що таке риболовна етика.
Якщо ви думаєте, що це щось особливе, то нічого подібного. Просто рибалка повинен залишатися завжди і скрізь культурною і вихованою людиною. Я говорю про це тому, що існує таке: виїхав за місто, чимдалі від будинку - і усе, можна розперезатися, поводитися по-дикарськи. Завжди і скрізь треба залишатися людиною, поводитися так, щоб не докучати іншим і не шкодити собі.
У деяких рибалок-початківців є звичка, трохи людина щось вивудила, зараз же лізти до нього з розпитуваннями. Інші навіть намагаються підкинути свій гачок ближче до поплавців щасливчика. Робити так не можна. Цим ви можете зіпсувати лов і настрій сусідові. Не лізь до нього з розпитуваннями, поговорити можна потім, на дозвіллі, і те, якщо людина розташована до цього. По правді сказати, більшість рибалок люблять поділитися своїми знаннями і досвідом.
Не можна бігати і ходити за спиною рибалки, що сидить з вудкою. Чи просто навіть стирчати у нього за спиною. Це заважає, не дає зосередитися, нервує.
Загалом, будьте тактовні, слідкуйте самі, як поводитися, - адже усіх випадків порушення неписаних законів не згадаєш і не перерахуєш.
Існують норми поведінки відносно того місця, де рибалиш. Якщо рибалка підгодував місце, розчистив його, підготував для лову або просто відшукав хороше - не лізь туди, він має першочергове право на це місце, а ти - якщо тільки він сам тебе запросить. Не дивуйтеся, в цьому немає нічого невірного - пам'ятаєте приказку: "без зусиль не витягнеш і рибку із ставка". Людина потрудилася, відшукуючи або готуючи місце, - чому ж ти хочеш скористатися чужою працею? Потрудися і сам!
Але найголовніше - природа, то, без чого не може бути ні радості, ні відпочинку, ні риби, ні навіть самому життю.
З кожним роком все гостріше ставиться питання про забруднення довкілля. Це те, що зовсім не турбувало людей сотню років назад. Сьогодні це турбота вже не окремих міст або районів, а цілих країн і континентів. Забруднюється атмосфера, води, грунт і усе те, що називається місцем існування.
Багато шкоди приносять дикі туристи, до таких же шкідників можна віднести і диких рибалок. Вони гідні один одного. Спочатку дикими називалися туристи неорганізовані, ті, що ходили-бродили по землі поза туристськими групами і без керівника, самі по собі. Але в цьому немає біди, ніхто проти цього виступати не стане, якщо туристи не поводитимуться як дійсно дикі - дикуни і варвари. Ось це справжні вороги природи! Вони їдуть на річку або озеро.Знаходять на березі дивовижне місце, з лісом і чистим лужком, а через декілька годин місце це виглядає ніби пройшла кіннота Мамая! Хто такий Мамай, ви знаєте: середньовічний монгольський полководець. Там, де він проходив з вогнем і мечем, земля залишалася мертвою на десятиліття.
А тепер подивитеся на той лужок: вогнище із залишками поламаних зелених кущів, що не дотліли, тут сміття - папірці, недопалки, лушпиння яєць, пачки з-під сигарет, банки, пляшки, осколки скла. Дикуни-туристи так і не закопали після себе сміття. Дерева обломлені або порубані, ствол обпалений, трава витоптана і загаджена.
В наші дні, коли тисячі людей тягнуться до природи, кожна обідрана гілка, кожен зламаний кущ,, помножені на тисячі "любителів" природи, перетворюються на катастрофу, у біду, рівну хіба тільки нальоту сарани.
Знайдіть і прочитайте книжку мандрівника Туру Хейердала про подорож через океан на кораблі "Ра" - з папірусу. Там сказано, що навіть океан забруднений "мамаєвими" онуками на усій своїй величезній площі.
Загалом, завдання не лише в тому, щоб не робити зла, але і в тому, щоб приносити користь, допомагати природі. Як саме - залежить від місцевих умов. Я розповім вам тільки один випадок.
У важкі снігові і морозні зими в стоячих водоймах - кар'єрах, ставках, мілководних озерах - без припливу свіжої води може настати пора мертвої води. Увесь кисень вже витратили гниючі рослини і риба, а вода без кисню не придатна для життя. У цю пору тільки допомога людини може врятувати рибу. У льоді роблять лунки, і через них трохи кисню поступає під лід. Проводиться і аерація - це коли насосом нагнітається під лід повітря.
Якщо на озері, де ви живете або де відпочиватимете, станеться таке, - будьте людиною, допоможіть рибі.
Але і в ту пору "мамаев" нащадок не дрімає. У такому замореному місці він робить широку ополонку і сачком черпає рибу, що задихається, а та, збожеволівши від задухи, усе пре і пре в ополонку: подихати-то хочеться! Користуватися нещастям іншого, нехай навіть безмовної і холодної риби, - ганьба!
Повідомте в рибнагляд, якщо виявите таке , - я маю на увазі і замор на озері і шакалів, які користуються риб'ячою бідою. Навколо цих "людиськ" треба створити таку атмосферу, таке влаштувати, щоб мчали чимдалі від заморних місць з переполохано-витріщеними, як у раків, очима!.
Повідомлення відредагував ВОВІК - Понеділок, 14.03.2011, 21:26
 
Форум » Правила » Інше » Риболовна етика
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz