Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМП`ятниця, 26.04.2024, 00:56



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: DrEx, Speedstim  
Форум » Способи ловлі » Спіннінг » Твічинг
Твічинг
БананДата: Середа, 23.02.2011, 16:08 | Повідомлення # 1
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Твічінгом

Рибалки знають з літератури, а багато хто і з власного досвіду, що метод лову щуки, коли проводка воблерів типу мінно проводиться нерівномірно, вельми уловистими. Називається ця проводка твічінгом. Можу додати лише, що освоїти твічінгом і домогтися гарних результатів не важко, необхідно тільки трохи попрацювати, щоб освоїти техніку подачі приманки і підібрати найефективніші її особливості для кожного конкретного водоймища.
Твічінговая проводка - що це?

Наведу приклад, коли твічінговая проводка воблерів типу мінно принесла мені гарні улови, а найголовніше, подарувала незабутні враження і трохи адреналіну. Причому, відбувалося все не в який не будь глушині, а в межах міста Києва. Маленьке закоряженних озеро з глибиною близько метра. А в ньому тьма повалених дерев, де-не-де поверхня води вкрита водоростями, чистої води всього-то 15-20 см. глибини. Рибалки обходять його стороною - нікому не хочеться рвати приманки або при кожному занедбаності знімати з блешні пучки водоростей. Та й стереотипи мислення у багатьох залишилися незмінними: де глибше, там і риби більше, і особливо великої. Але це не завжди так. Просто, до таких водойм потрібен інший підхід?

Я теж спочатку обривався, як годиться, всілякі «вертушки» і «силікон» на легких джиг-головках, поки, не добився понад точних закидів, і не зрозумів, що потрібно ловити на іншу приманку. Для початку улови у вигляді щурят і окунців мене влаштовували, однак не влаштовував сам процес лову. І ось одного разу, згнітивши серце, вирішив пристебнути плаваючий воблерочек з маленких лопаткою (мінно), став вести його ривками, і раптом удар, вдалося виловити щуку вагою більше двох кілограмів. І на час блешні, що обертається і «силікон» відійшли для мене на задній план, особливо при лові в таких місцях. Практично всі покльовки при твічінговой проводці були дуже агресивними, а щуки, як не дивно, були суцільно в п'явках, А це говорить про їх абсолютно пасивному стані на момент клювання.

Значить, воблерок «заводить» щуку, провокує її на атаку, розбурхує її риб'яче свідомість. Потрібно сказати, що для кожного «мінчіка», а на невеликих водоймах застосовувалися воблерочкі розміром всього 5-8 см, потрібно підбирати свою проводку. Проте факт залишається фактом - улови виросли як у кількості, так і у вазі. Хто б міг подумати, що озеро в двадцять метрів шириною може принести улов в десяток відмінних щук, причому легкий джиг на голівці в два грами та вертушки приносили тільки «Шнури». Так що, друзі рибалки, дерзайте, хоча, щоб потім менше чути докорів, хочу попередити, що навіть при такому лові, коли приманка йде буквально в 10 - 15 см. від поверхні, все-таки досить часто трапляються зацепи за корчі. Не зробив, наприклад, при занедбаності поправку на вітер, або який інший фактор спрацював, і твоя принада в глухий «Ціпі». Але це, витрати процесу. Як сказав один «просвітлений» рибалка: «Якщо будете боятися обривати приманки, то рибу будете ловити явно не ту, про яку мрієте».

Хочу зауважити, Одако, що, ловля на Десні на зовсім злих коряжниках із застосуванням офсету - це теж кайф незабутній, коли всі твої почуття на межі. Джиговой принади постійно стукає по гілках, і тут раптом клювання повновагого судака, а буває і сомик візьме. Але це тема іншої статті, і торкатися її зараз я не буду.
Воблери для твічінгом

За воблера можу дати рекомендації, якщо такі доречні, але, мені здається, ви самостійно знайдете «свою принаду».

Я ж, чесно кажучи, зізнаюся, що японські воблери таких фірм, як Bassday, Smith, Jackall, Zip Baits, Megabass виправдовують свою ціну насправді. У них відмінні польотні якості, вони чітко тримаються в горизонті проводки при різній силі течії і швидкості підмотки, у них також стабільна гра, і найголовніше, вони постійно і стабільно «ловлять рибу».

На ринку є й багато інших хороших і уловистих воблерів, але вони явно програють, як мені здається, вище перерахованим. Клює рибка і на них, безумовно, але не докинув до перекату метра три, і поклевок немає. А підійти ближче не вдається, так як головень і жерех не балують рибалки безпечністю. Нікого не закликаю купувати дорогі воблери - я тільки констатую їх переваги. Рішення приймати вам.
Методи проводки.

Тепер хочеться зупинитися на методі проводки воблеров застосовно до різних видів риб. І почну, мабуть, з окуня. Для окуня підходять воблери довжиною 5-8 см, і проводити їх потрібно різкими короткими ривками без пауз. При невеликій глибині, або в місці лову багато трави, то вудлище потрібно тримати майже вертикально. Це основна проводка. Поклевка - відчувається як чіткий удар, і ви відчуваєте, що на тому кінці шнура вже хтось є. Якщо окунь жирує на поверхні, такий твічінгом дуже ефективний, тому що якщо вам не хочеться ставити поппер або його у вас немає, то сміливо ставте невеликий воблер типу мінно, і окунь ваш. До речі про Поппера, хочу зауважити, що окунь далеко не завжди готовий атакувати цю класну поверхневу приманку. Особливо навесні. Він начебто виходить за Поппером, але не бере - ось тут мінно і спрацює. Період ефективного застосування твічінгом при лові окуня триває досить довго - з травня по жовтень.

Наступний об'єкт нашої пильної уваги - щука. Ця зубаста також дуже активно реагує на твічінговую проводку воблера. Проводка може супроводжуватися як паузами, так і серією коротких різких ривків без пауз. Але іноді непогані результати дають довгі, до одного метра, неспішні ривки. Тут уже все залежить від вашої фантазії. Тобто щука до твічінгом явно небайдужа, і правило при її ловлі є тільки один: необхідно практика і фантазія, і ви будете забезпечені адреналіном.

І окуня і щуку, використовуючи твічінгом, бажано ловити на ділянках з глибинами від 0,2 до 4 м, і таких місць достатньо.

Пригадую рибалку в квітні цього року на озері, в якому розводять коропа. Я такі водойми називаю «акваріумами». З ранку невелика щучка, нехай і не дуже активно, клювала на Куасамовскіе «колебалки» із захищеним двійником і на «гуму» на офсетному гачку. До 70% площі водної гладі озера - затоплені кущі, можна сказати ідеальне місце для щуки, а оскільки є надія на грамотне відтворення рибних запасів і відсутність браконьєрів, фантазія малює немислимі улови. Але не так все виходить - впіймали по десятку щупаків вагою до кілограма, і до годинника 10 клювання зовсім припинився. Додому їхати ще не хочеться, і ми вирішили спробувати половити твічінгом в невеликих прогалинах серед майже суцільних кущів. Як по команді почали траплятися екземпляри по два, а то й по три кілограми, що для такого озера результат цілком прийнятний. Через кілька днів мої товариші ловили там же на обертові блешні, і їх максимальний за розмірами «трофей» важив трохи більше 500 г. Ось вам ще маленький плюсик на користь твічінгом.

Ще хотів би звернути вашу увагу: твічінгом при лові щуки застосуємо весь сезон по відкритій воді.
Такий приклад: цього року 23 січня виїжджав на старики Десни з метою пополювати на щуку. Половив на глибині щучку на легкий джиг, потім пройшов в кінець старого з глибиною менше метра. Тут хтось явно турбував малька. Спочатку ловлю на джиг - поклевок немає, після чого вирішую спробувати твічінгом. Результат перевершив всі очікування - щуки жадібно атакували воблер, не звертаючи при цьому увагу на спокусливу «гуму».

Настав час поговорити про більш екзотичних риб і їх ловлі твічінгом. Цього жереха вагою 2,7 кг, якого ви бачите на фото, я, використовуючи твічінгом, спіймав минулого літа, в саму спеку, опівдні, і ніяких сплесків або інших ознак бурхливої діяльності жереха не спостерігалося. Жерех, як і щука, теж не зміг пропливти повз шарахатися з боку в бік воблера. У результаті - у мене потужна клювання, адреналін і спогади.

На твічінгом ви зможете зловити жереха, набагато більше тих, що зазвичай хлюпочуться перед вашими очима. Коли ви годинами «тягаєте» кастмастер в надії спіймати гідний екземпляр, а не 500-грамових малоліток. Хочеться відзначити, що великого жереха, мені вдавалося ловити, використовуючи твічінгом осторонь від бою. Вірніше, сплесків не спостерігалося, так, дуже рідкісні обурення води. Проводка - півметрові неспішні підтяжки, можна як з невеликими зупинками до двох секунд, так і без них. Поклевка - дуже потужний удар у будь-який момент проводки, тому фрикціон повинен бути ослаблений у розумних межах, звичайно.

До речі фрикціон потрібно відрегулювати так, щоб при твічінговой проводці він не спрацьовував, а при сильному ударі - здавав волосінь моментально. Місця для лову жереха все ті ж: банки, бровки, височини дна на тлі глибин 5-7 м, перекати. Завжди краще ставати вище перекату і воблер стягувати з нього невеликими потяжка. Тут же схопити принаду може і головень. Проводка та ж, що і для жереха. Хоча, звичайно, головня на перекаті, як мені здається, краще все ж ловити на різні Кренке, на які ця риба відгукується просто здорово.
Снасті

Кілька слів про снасті, оскільки це важливо: при лові голавля і жереха повідець ставити не можна, кількість клювань різко зменшується. При лові щуки і окуня, так би мовити, упереміж, ставлю поводок з Сталька. Він зменшує ризик перехлеста воблера за шнур. Тут-таки зауважу: без повідця воблер грає набагато краще. Гра його на тонкій волосіні або шнурі настільки яскрава, що на шкоду сімейному бюджету я деякий час назад повідець не ставив. Але, втративши на одній рибалці відразу декількох хороших воблерів, починаєш замислюватися, та й кайф від спійманої риби випаровується разом з відкушеним зовсім недешевими принадами.

Проаналізувавши досить багато рибалок, можу стверджувати, що в одні дні щука атакує хоч і потужно, але хватка її відбувається або суворо поперек воблера, чи вона зависає на задньому трійнику. Виходить, що начебто повідець і не потрібен. Але на наступному риболовлі все зовсім навпаки. З упевненістю можу сказати, що щука по-різному може атакувати воблер - із запізненням або з випередженням. Рибалки, що ловлять щуку на поверхневі приманки, помітили, що промахів буває до десятка на одному місці, поки щуці не набридає це заняття, і вона припиняє реагувати на воблер. «Влучні» завжди точно "сідають" на трійники, а ось «мазил» багатьох рибалок залишають без їх улюблених приманок. Так що вам вирішувати.

Спінінгові вудилища переважно швидкого ладу. Не беруся стверджувати, що без них ніяк не обійтися, але в мене, як твічінговой проводкою, так і іншими методами, краще, виходить, ловити вудлищами саме з швидким ладом.

Котушка потрібна бажано хороша, як, втім, і все в нашому житті. Проводка-то нерівномірна, і шнурок лягає в основному, як вийде. Тому хороша річ принесе вам більше задоволення, і ви не будете плутати бороди або час від часу відрізати шматки шнура з вузлом.

У будь-якому випадку ловите тим, і на те, чим ви володієте, і як можна більше вам хороших і запам'ятовуються рибалок.

За мотивами статті В'ячеслава Ляшенко.

Прикріплення: 8948425.jpg (12.3 Kb)


 
БананДата: Середа, 23.02.2011, 16:30 | Повідомлення # 2
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Твічінгом - час відкритої води

Проведення, розохочує хижака, голодного і не дуже. Ритмічні ривки, змушують воблер здійснювати піруети, розвороти і похитування боками - ось що таке твічінг. Твічін працює в звичайних водоймах майже до самого льодоставу, а в незамерзаючих - круглий рік. Розповім про ті воблера, якими мені вдалося половити твічінгом.

Вибір воблера для після нерестової щуки

Почнемо зі щуки, оскільки навесні вона починає клювати раніше за інших риб. Вибір воблера залежить від типу водойми і глибини, на якій стоїть хижачка. Навесні, як правило, це мілководдя, де вода прогрівається швидше. Там щука метає ікру, «відлежується» після нересту і там же починає клювати. До нересту, поки немає весняної заборони, щука теж клює, але найчастіше такий клювання можна застати тільки на річці, так як на ставках та озерах ще стоїть лід. На мілководді можуть бути залишки торішньої трави, гілки, принесені повінню, якщо ловимо на річці, або корчі і інше сміття. Тому потрібно вибрати воблер, що йде неглибоко, витягнутої форми (minnow), з дрібною лопаттю. Він повинен зариватися у воду не глибше ніж на півметра, а краще на 20-30 см. Розмір для щуки - від 7 до 10-12 см, більші воблери будуть йти трохи глибше, ніж треба, хоча не виключено, що саме такий воблер принесе успіх. Більш глибоководні воблери (із заглибленням до 1-1,5 м) стануть актуальними пізніше, ближче до літа. Ідеально, якщо воблер буде суспендеров або слабо спливаючим. Такі принади, як правило, непогано летять, і це плюс при лові в вітряну погоду. Але можна успішно ловити і виражено плаваючим. Воблери, якими я ловлю на весняних мілководдях, Team Daiwa Minnow 1091 SP - суспендер довжиною 95 мм, занирює максимум на 40-50 см. Вважаю цей воблер кращим для твічінгом. На нього я зловив величезну кількість щуки в різних водоймах і в різний час року. Він найменш вимогливий до проводки, хижачка вистачає його майже завжди.

Anglers Republic Flash Back 80 - цілком робочий воблер. Це суспендер довжиною 7 см, його робоча глибина 0,5-1 м. Rapala Husky Jerk (8 і 10 см), Rapala Long Casting Minnow (10 см) - більш глибоководні, заниряют на 1-1,5 м. Будьте уважні при лові в місцях з зачепами! Мінно від Rapala взагалі дуже непогано працюють на твічінгом, риба на них добре ловиться. Кілька моделей Yo-Zuri форми мінно добре працюють на весняних точках. У них маленька лопата, розмір близько 10-12 см, заглиблюються до 1 м. Strike Pro JL-092F - плаваючий, довжиною 10,5 см, заглиблюється до 1 м.

Prince і Crows Culture - зовсім дешеві китайські воблери. Підійдуть ті, які мають витягнуту форму і маленьку лопату. Саме твічінговие китайські мінно можуть працювати дуже непогано, проте покупка таких воблерів - лотерея. Дві однакові принади можуть працювати зовсім по-різному: одна буде приносити рибу, на іншу - клювання майже не буде. І справа тут не в кольорі, а в ппохой повторюваності приманки при виробництві. Ще одне важливе зауваження: на всіх дешевих китайських воблера краще відразу поміняти трійники і заводні кільця.

Базова техніка проводки - рівномірні, не надто різкі ривки на 20-40 см з підмоткою слабини волосіні. Я застосовую таку техніку при первісному облові перспективної ділянки. Ривок змушує воблер зробити розворот і піти по горизонталі вправо або вліво. Можливо, на довгому ривку воблер здійснить коливання в один бік, а потім розвернеться і піде в іншу. Це дуже характерно для воблерів з невеликою амплітудою руху. Довгі ривки я поєдную з короткими-таким чином намагаюся урізноманітнити гру воблера. Тряска, різкі ривки, погойдування, паузи - все це необхідно застосовувати, коли монотонність базових ривків починає втомлювати або просто не приносить належного результату.

Навесні дуже добре працює проводка середньої швидкості, з невеликою частотою ривків, які краще не робити різкими, так як після нересту щуці важко схопити жваво рухалася приманку. Хижачка може на неї зреагувати і проводити до берега, але так і не вибере моменту для атаки. Робіть паузу. Суспендери дуже добре працюють на цій фазі проводки. Однак при цьому ніс або хвіст приманки не повинні завалюватися. Пауза в проводці тим важливіше, ніж повільніше щуки. Навесні мені кілька разів довелося спостерігати таку картину: щука йде за воблером, повторює за ним всі рухи по сторонах, на паузі теж зависає, але не бере, а на першому невеличкому ривочке після паузи кидається на приманку. Характерні весняні клювання не дуже чіткі, і найчастіше на черговому ривку просто відчуваєш, що риба вже сидить на гачку. Щоправда, відрізнити клювання риби від зачепа буває простіше вже після декількох поімок. Виняток - зачіп воблера за браконьєрську мережу. Навесні їх величезна кількість на водоймах, і я одного разу втратив свій улюблений TD Minnow 1091, зачепився за мережу. Ранньою весною щука чинить опір дуже слабо. Вона, звичайно, смикає, тягне, але далеко не так, як влітку, і вже тим більше не так, як восени. Але зате кількість риби може вразити, особливо після зими. Весь час лову припадає на весняний заборону, тому не скрізь можна ловити спінінгом. Але навіть на платних ставках, де заборони не діють, я закликаю частіше відпускати рибу.

Хижак вийшов на перекат ...

Коли весна в розпалі, крім щуки на твічінговие приманки вже можна зловити головня і жереха. Саме при лові тві-Чінг в районі перекату. Лідером серед приманок тут для мене є Jackall Tiny Fry 50 - суспендер довжиною 50 мм, масою 1,5 г, з робочою глибиною 0,3-0,5 м. На нього добре ловляться головень, жерех, окунь. Розмір риб цілком пристойний - трапляються головні на 400-500 г, причому на такий воблер твічінгом можна піймати рибу близько 1 кг і більше. Головне для воблера на перекаті і поряд з ним - добре триматися на струмені. Для мінно ця проблема майже неактуальна, оскільки завдяки формі і невеликий лопаті вони чудово працюють на течії. На перекаті непогано працює Zipbaits Rigge 35F. Він не дуже схожий на мінно, проте відмінно «смикається», риба на нього добре ловиться як у самому перекаті, так і вище, і нижче. На Rigge 35F я рекомендую поміняти гачки. Справа в тому, що спочатку там стоять безбородочние тройнічкі, через які я упустив кілька великих риб, причому дві з них просто розігнули гачки. Ще одна причина - встановлені на них гачки іноді чіпляються один за одного, так що, змінюючи трійники, потрібно постаратися «вбити двох зайців»: поставити більш міцні і «зацепистее» гачки, а щоб вони не зчіплювалися на занедбаності, можна задній трійник поставити трохи меншого розміру. Далі варто відзначити Daiwa TD Shiner G 1051SP - це «ШЕД», однак ловити твічінгом їм цілком можливо, він непогано працює як перед перекатом, так і після нього. Jackall Squirrel 61 - теж суспендер, але вже чистий мінно з глибиною заниріванія близько 1-1,5 м. Коли риба стоїть ближче до дна, ми можемо загнати воблер на потрібну глибину і працювати їм в будь-якому темпі. Взагалі, твічінгом на певній глибині дозволяє ширше використовувати можливості таких воблерів, як Jackall Squirrel або Daiwa TD Shiner різних розмірів. Техніка лову на перекаті - це віялові занедбаність. Якщо рухаєшся вгору за течією, то й закиди треба робити вгору за течією. Потрібно постійно обертати ручку котушки, щоб мати контакт з воблером. Я роблю не довгі ривки, а, навпаки, дрібні і часті, воблер як би смикається, перевалюючись з боку на бік. Поперечні закидання дозволяють трохи сплавляти воблер за течією. Простий пропливши може дати результат, проте, якщо воблер буде рухатися нерівномірно, ривками, він швидше спокусить на клювання того ж головня. Закидаючи вниз за течією, можна грати воблером майже на одному місці. Такий прийом ефективний при лові всіх риб, що виходять на перекат. А поклевки на такій проводці просто феноменальні! Удар, і наступні ривки риби настільки сильні і відчайдушно різкі, що вудлище працює на межі, здається, що волосінь ось-ось лопне, і вереск фрикціону змушує міцніше тримати вудлище і ручку котушки. При різкому проходженні воблера перекатних струменя часом здається, що трапилася клювання, однак справжню поклевку ніколи не сплутаєш із струменем. Зазвичай на вході в струмінь клює жерех, але можуть взяти і окунь, і голавль, хоча помітно рідше.

Окунь: вибір моделі і техніки дуже важливий

Окунь - окремий твічінговий вигляд. На твічінгом більш-менш серйозно окунь починає реагувати після нересту. Проте бувають моменти, коли і набитий ікрою він вистачає воблери. Наприклад, у ставку окунь вже може віднереститися і щосили плюхатися по поверхні, а в річці, що випливає з цього ставка, він ще ікряной, але клює непогано. Взагалі, окунь - дуже різнопланова риба, ловити його можна завжди і на самі різні приманки. Для окуня в мене є кілька воблерів, що працюють на твічінгом просто відмінно. Jackall Tiny Fry 50, Jackall Flat Fly 50, Daiwa TD Shiner-G 1051SP. Rapala Husky Jerk (6 см) - цілком універсальні приманки, які я найчастіше використовую для лову окуня. Проте бувають моменти, коли потрібно щось більш дрібне, на цей випадок у мене є Jackall Tiny Fry 38, Masu Masters Minnow 38 і ще кілька «малюків», таких, як Damiki Pirami 40F. До речі, на такий воблер мій друг успішно ловив головнів і жерехів на перекатах саме твічінгом.

А буває навпаки - потрібно щось більш велике, вірніше, щось більш важке і літаюче. Особливо часто така ситуація виникає на ставку або водосховище, коли окунь виходить на 30-40 м, а то й далі від берега, і, якщо ми ловимо без човна або навіть зайшовши у воду, не виходить докинути до риби. У таких випадках непогано працюють Megabass X 70. Daiwa TD minnow L 1061SP, Yo-Zuri Magnet (6 см), Strike Pro JL-034SP. Кілька разів у мене непогано ловився середній окунь на Shimano Z-4 minnow (7 см) - цей воблер дуже добре летить. На цю ж приманку меншого розміру (5 см) відмінно ловиться окунь у більшості ситуацій, мабуть, її теж варто включити в той безпрограшний набір. Окунь завжди по-різному реагує на твічінгом. То йому подобаються мінімальний рух воблера, ледь помітні потяжки і довгі паузи після декількох м'яких ривків, то він відмінно клює на різкий Твіч, майже без пауз, а часом буває щось середнє: кілька різких ривків, потім пауза і кілька м'яких потяжек. Кожен воблер для лову окуня потрібно підбирати дуже ретельно, крім того, необхідно володіти кількома варіантами проводок для кожного воблера.

Прогонисту моделі з невеликим заглибленням призначені для стандартної ситуації, коли окуня багато і він тримається неподалік від поверхні, а воблер Daiwa TD Shiner-G 1051 SP - для лову на певній глибині. У парі до цієї моделі я б додав Yo-Zuri Arms Minnow SP. Всі ці воблери добре працюють у середньому і повільному темпі проводки.

Для окуня важливий діаметр волосіні. Якщо він клює добре, то це не дуже помітно, але коли клювання погіршується, товщина жилки і розмір повідця будуть мати важливе значення. Якось ми з другом і товаришем по команді ловили з однієї точки окуня на водосховищі. Стояли пліч-о-пліч і кидали в те місце, де зграя окунів за півметра від поверхні годувалася мальком. У мене був шнур діаметром 0,1 мм з маленьким повідцем з струни, а в Олексія - шнур 0,19 мм і повідець близько 10 см. Своєю снастю рибу я ловив помітно частіше. Траплялися окуні від 80 до 300 м. Можу навести ще не один приклад, де товщина жилки і розмір повідця впливали на клювання окуня.

Розпал літа

Влітку на малих річках непогано показали себе Zipbaits Rigge Deep 56F, Smith Jade MD 43F. Твічінгом просто притягує рибу до цих воблера. Невеликі ривки, змушують воблер розгортатися то в одну, то в інший бік, і нешвидка підмотка дають дуже хороший результат. Досить великі лопаті цих воблерів захищають їх від зачепів за траву, що дозволяє легко провести їх по кордону з лататтям. Rigge Deep 56F непогано працює і при досить різкому твічінгом, і на легких ривках, а ось Jade - ні, в мене він краще спокушав рибу на повільній проводці. Влітку важливо, щоб воблер як можна менше чіпляв траву. Тому я беру або мілководна, або плаваючий мінно. Плаваючі Rapala Original (7 і 9 см) працюють відмінно, але у них є істотний недолік - вони дуже погано закидаються (будь-який «японець» при інших рівних умовах полетить краще), а значить, при зустрічному вітрі будуть проблеми з занедбаністю. Щука влітку добре ловиться на мілководдях, поливах, у заплавах. Плаваючий воблер тут буде хороший тим, що в потрібний момент можна зупинити проводку, воблер підніметься і корч або будь-яке інше перешкоду вдасться обловити без зачепа. Можна використовувати ті воблери, якими ловили щуку навесні.

Осінь: агресивний твічінгом в поєднанні з паузами

Чим ближче осінь, тим краще щука реагує на твічінгом. Воблери для неї підійдуть і весняні, та варто додати більше глибоководних моделей. Це великі мінно із заглибленням до 2-2,5 м: Rapala X-Rap 10 см, Rapala Husky Jerk (10 см), Jackall Smash minnow 100, Owner Cultiva 112F, Yo-Zuri Minnow, такі великі моделі Strike Pro, як EG -033F. Ці воблери непогано закидаються, дозволяють застосовувати різні ривки і пробивати будь-які шари водойми.

Восени щука добре реагує на агресивний твічінгом. Різкі ривки з широкою амплітудою, довгі потяжки в поєднанні з паузами дають прекрасний результат.

Пауза - це ключовий момент в проводці. Вона настільки ж важлива, як і ривки. Часом мені здається, що пауза взагалі головний елемент проводки! Під час пауз трапляється дуже багато покльовок. Я роблю кілька ривків, коли бачу вихід або відчуваю, що риба злегка зачепила воблер, роблю паузу, в цей момент щука розгортається, прицілюється і хапає приманку. Поклевка відчувається як ривок, дуже схожий на джігових клювання під час паузи. Вона настільки ж різноманітна: від жорсткого удару, який згинає вудилище, до ледь відчутного дотику. Слабкий контакт іноді трапляється, коли велика щука дуже чітко і рівно зімкнула щелепи на воблери, а удар - коли щука з розгону схопила приманку. Призупинено працюють всі воблери, крім швидко потопаючих при лові на малій глибині. До речі, пауза може тривати так довго, наскільки вистачає терпіння. Ось кілька випадків, які змусили мене робити довгі паузи. Як-то облавливай розлив перед перекатом. Після чергового закидання мені здалося, що з бокової кишені жилета випав кукан. Я встиг зробити кілька ривків, перш ніж зупинився і перевірив кишеню. Виявилося, що все в порядку, я поправив застібку на кишені, і в цей момент відбулося клювання. Після зупинки проводки і до клювання пройшло 10-15 секунд. А ось ще випадок. Мій друг зробив менше половини проводки, коли йому довелося зупинитися, щоб зняти волосінь, що обернулася кілька разів навколо вершинки. Пауза, яку перервала клювання, тривала більше 20 секунд. Тепер паузи я роблю часто і навмисно. Тривалість паузи залежить від активності риби, погоди, від воблера, нарешті. При мінімальній активності риби я намагаюся поекспериментувати з плавучістю воблера Під час паузи він або дуже повільно спливає, або так само повільно тоне. Все залежить від умов лову. Не потрібно топити приманку в закоряженних або сильно зарослому місці. При великому скупченні риби довга пауза, що було помічено не раз, дозволяє ловити більш успішно, ніж проводка взагалі без пауз Мабуть, при паузі щуці простіше сконцентруватися на атаку. Однак пауза повинна бути в потрібному місці і в потрібний час. Іноді клювання прив'язані до певного місця на локальній ділянці, наприклад на невеликому повалений в ямку або на виході приманки у «вікно». Саме в цій точці після декількох ривків я роблю паузу. Чим вище активність риби, тим довше має бути пауза. Якщо ж риби мало, то довгі паузи не завжди приносять клювання, в такому випадку необхідно комбінувати руху приманки: ривки різної амплітуди і частоти, паузи, проводку. Під кожен воблер потрібно підбирати кілька варіантів анімації. Міняти проводку деколи доводиться за кожним новим кущем очерету або куги. Однак якщо сьогодні риба віддає перевагу якісь певні рухи приманки, наприклад м'які, без різких ривків, то з великою часткою ймовірності така проводка буде працювати в цей день на всьому водоймі. Успішна лов твічінгом може тривати до льодоставу, але найчастіше клювання йде на спад приблизно за місяць до нього.

Твічінговая снасть

Снасть для лову твічінгом має свої особливості. Зупинимося на них докладніше. Якщо твічінгом для вас - не основний спосіб лову, то можна обійтися тими снастями, які вже є. Але універсальне - ворог спеціального. При виборі вудилища рекомендую звертати увагу в першу чергу на довжину і жорсткість. Довжина повинна бути тим менше, чим більш легку приманку планується використовувати. На мій погляд, вудлища довше 8 футів (2,4 м) мало придатні для твічінгом. Хоча є кілька винятків, які стосуються тільки жорстких вудилищ. Жорсткість необхідна для того, щоб робити чітку проводку, якісні і короткі ривки, що дуже важливо в лові твічінгом. Але крім проводки і покльовки є ще фаза виведення риби, і якщо взяти зайво жорстке вудилище, то буде багато сходів. Так що краще мати декілька вудилищ для різних умов лову і різних риб. Їх не повинно бути дуже багато, двох може виявитися достатньо, але якщо є можливість придбати більше - дуже добре. Така характеристика вудилища, як потужність, теж важлива, особливо при лові щуки на неглибоких місцях, де багато рослинності. А чутливість допомагає контролювати роботу приманки і клювання.

К.Кузьмін


 
KONORДата: Четвер, 24.02.2011, 18:18 | Повідомлення # 3
Недавно тут
Група: Друзі
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
А хто, як відноситься до повідків з карбонової волосіні!?!?!?!Я чув що вони теж недуже перегризаються щучко і вони невидемі в воді і ще немішають грі приманки!!!
 
БананДата: Четвер, 24.02.2011, 19:13 | Повідомлення # 4
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Щодо флюрокарбону та його потрібно ставини по можливості обовязково так як він не видимий уводі і більше протистоїть щучим зубам ніж проста жилка чи шнур.

 
KONORДата: П`ятниця, 25.02.2011, 00:06 | Повідомлення # 5
Недавно тут
Група: Друзі
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
А ти як сам ставишся до таких повідків і чи використовуєш переважно там де є багато щуки!?!?!?!
 
БананДата: Субота, 26.02.2011, 14:30 | Повідомлення # 6
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Флюрокарбон ставлю обовязково так як замічено, що при його використовуванні покльовок стає більше. Що стосуєтся " багато щуки " то в наших водоймах її не так багато, тому при зрізах прим biggrin анок такі втрати допустимі!

 
БананДата: Середа, 02.03.2011, 13:18 | Повідомлення # 7
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Тоді напрошуєтся формула: "Флюр- більше риби, металічний поводок-приманки цілі"! biggrin

 
ВОВІКДата: Субота, 05.03.2011, 17:51 | Повідомлення # 8
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Quote (TARAN)
Тоді напрошуєтся формула: "Флюр- більше риби, металічний поводок-приманки цілі"!

Просто флюр для примхливої і небагаточисленої риби в водоймі, поводок металічний - період жору і великої кількості відповідно ! Якщо чесно, мені флюр по щуці не пішов.Щука зрізає його і втрати як приманок так і риби високі! Навіть більші, чим шнуром.Інша річ по голавлю,судаку, тут флюр рулить !!!




Повідомлення відредагував ВОВІК - Субота, 05.03.2011, 17:54
 
БананДата: Субота, 05.03.2011, 17:56 | Повідомлення # 9
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Quote (ВОВІК)
Якщо чесно, мені флюр по щуці не пішов

Для щуки якими поводками користуєтесь?


 
ВОВІКДата: Субота, 05.03.2011, 18:47 | Повідомлення # 10
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Quote (TARAN)
Для щуки якими поводками користуєтесь?

Гітарна струна. Заводські всякі перепробував, всі до першого трофею, вирівняти неможливо.


 
DrExДата: Четвер, 10.03.2011, 20:55 | Повідомлення # 11
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 255
Репутація: 2
Статус: Offline
НУ!! флюр рулить звичайно але майже любий воб після 50-кі працює з сталькою і якщо не працює значить щось не співпадає "довжина проводка "прокладка між спінінгом і землею" biggrin biggrin biggrin biggrin cool

 
JuristДата: П`ятниця, 14.10.2011, 07:04 | Повідомлення # 12
Недавно тут
Група: Користувачі
Повідомлень: 26
Репутація: 0
Статус: Offline
раньше всякие поводки перепробовал, и готовые и сам вязал...в итоге пришел к струне. Уже третий сезон ток ее пользую. В том числе и для твичинговых вобов. Только длину поводка делаю минимально возможную.
Кстати, на некоторые модели воблеров по определению нужно ставить жесткий поводок, а то перехлесты при рывках доведут до истерики wacko

У нас со щукой немного получше обстановка и водоемов где бы был ток окунь и отсутствовала щука в принципе нет:(
Сам флюокарбон не пользовал, но много читал...ИМХО сложилось впечатление, что его стойкость к щучьим зубам больше рекламный трюк нежели факт...не спорю, может я и ошибаюсь.
 
Вова100%Дата: П`ятниця, 14.10.2011, 12:53 | Повідомлення # 13
Полковник
Група: Заблоковані
Повідомлень: 177
Репутація: 3
Статус: Offline
.

Повідомлення відредагував Вова100% - Субота, 10.03.2012, 23:30
 
ВОВІКДата: П`ятниця, 14.10.2011, 19:35 | Повідомлення # 14
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Quote (Jurist)
Сам флюокарбон не пользовал, но много читал...ИМХО сложилось впечатление, что его стойкость к щучьим зубам больше рекламный трюк нежели факт...не спорю, может я и ошибаюсь.

Не помиляєшся... Сам колись випробував. По окуню - інша справа.




Повідомлення відредагував ВОВІК - П`ятниця, 14.10.2011, 19:36
 
JuristДата: Понеділок, 17.10.2011, 08:45 | Повідомлення # 15
Недавно тут
Група: Користувачі
Повідомлень: 26
Репутація: 0
Статус: Offline
При случае обязательно опробую и не ток на окуне, но и на щуке:)
Я вообще люблю экстрИмальные снасти...зимой на жерлицы щукоФ без поводка ловлю. Правда эмоций хапнул по самое нехочу, когда в течение часа из под метрjвого льда "выковыривали" щука на 14,5 кг как раз на жерлицу без поводка!!! Дриналил с носа в три ручья бежал wacko

К нам в город флюокарбон не возят (вернее разок всего видел, но мелкого диаметра), а спецом заказывать надобности не вижу. Но ежели где на глаза попадется обязательно возьму опробовать cool


Повідомлення відредагував Jurist - Понеділок, 17.10.2011, 08:53
 
Форум » Способи ловлі » Спіннінг » Твічинг
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz