Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМП`ятниця, 22.06.2018, 06:22Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Азбука успішної рибалки
Азбука успішної рибалки
ВОВІКДата: Вівторок, 08.03.2011, 20:50 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline

Іноді, не дивлячись на всі хитрощі і чисельність спроб, риба просто не хоче клювати. Ви пробуєте ловити в місці, в якому, точно знаєте, риба є, вибравши при цьому правильну приманку і вірну тактику, але результат залишається нульовим. Що далі? Здаватися і, опустивши голову, йти додому, чи все ж таки спробувати щось змінити, щоб хоч якось розворушити рибу?
Не дуже турбуйтеся через недостатню активність риби. Її кормові пристрасті можуть змінюватися з дня на день і навіть від години до години. Одного разу риба майже сама застрибує в човен, навколо неї багато рибалок і вона хапає все, що їй пропонують. Але раптом різко змінюється і за кілька хвилин клювання припиняється повністю, хоча риба на екрані ехолота присутня. Змінився тиск? Напрямок вітру? Або просто риба закінчила прийом їжі?
Також бувають ситуації абсолютно протилежні. Риба стоїть на місці, немов у комі, а через хвилину починає хапати все, що пропливає повз. При такому її настрої клювання дуже веселе. І якщо рибалка пішов кількома хвилинами раніше, то ці «веселощ»і б пропустив.
Навіть якщо риба не харчується активно, все одно знайдуться особини, які шукають їду. У принципі, зрозуміло, хтось не наївся разом з усіма. І якщо ви шукайте рибу, то напевно знайдете кілька голодних особин. Також у більшості випадків ви дізнаєтеся про риболовлю більше і получаєте більше досвіду, коли клювання неактивне. Коротше кажучи, якщо не клює, не можна здаватися. Замість цього почніть експериментувати з приманками, методами і вибором місця. Змінюючи тактику, ви знайдете потрібну комбінацію. Щоб не починати експерименти з нуля, в цій статті ми розглянемо чинники, що впливають на активність риби, і як висновок виберемо, що треба спробувати, якщо риба неохоче йти на гачок.

ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ПОВЕДІНКУ РИБИ

Світ риб дуже і дуже мінливий. Завжди щось відбувається поряд з поверхнею води. Погода, стан води, кормова база змінюються постійно, і внаслідок цих змін змінюється рівень активності риби. Саме тому знання рибалки повинні бути дуже різнобічними. Він повинен проаналізувати всі умови, щоб визначити, де знаходиться риба і на що вона буде клювати. Рибалки-ветерани роблять це дуже добре і визначають це майже миттєво. Якщо ви новачок, то не маєте цієї "початкової бази", але з чогось починати треба. Після декількох років рибалки ви теж станете досвідченим і будете все робити правильно і набагато швидше.
А поки що, вивчіть фактори, що впливають на рівень активності риби. Це самі основні принципи, тому що в іншому в рибалці немає правил, тільки виключення. Але для більшості риб, для більшої частини часу ці правила застосовні.

ЯК ПОГОДА ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ РИБИ

Будь-який ваш виїзд на рибалку буде відбуватися в різних погодних умовах. Іноді погода буде допомагати вам, в інший час буде вставляти палиці в колеса. Розумні рибалки безумовно будуть користуватися перевагами хороших погодних умов і витягнуть з них користь, і будуть ретельно вчитися ловити в погану погоду. З точки зору риби погоду визначають декілька складових. Температура повітря може бути вищою або нижчою, небо може бути хмарним, безхмарним або якимось середнім. Може йти дощ (сніг) або буде сухо. Вітер може бути постійним, поривчастим, сильним і слабким, причому напрямок його теж змінюється. Риба дуже чутлива до змін погоди, таким як наступ холодного фронту, зміна атмосферного тиску, зміна вітру і т. д. Це речі, про які ви повинні знати і бачити ці зміни, відчувати їх інтуїтивно.
Розглянемо, як риба реагує на специфічні погодні фактории
.
Температура повітря

Чим тепліше повітря, тим тепліша вода, і навпаки. Риба холоднокровна, тому її активність безпосередньо залежить від температури води. У теплій воді риба перетравлює їжу швидше, тому годується активніше. Винятком з цього правила є дуже висока температура, коли риба знаходиться в напівактивному стані. Тому зазвичай риболовля краща в теплі місяці, ніж у холодні.

Стан неба

Сонячно або хмарно? Стан неба впливає на розташування риби. У хмарну погоду риба воліє перебувати на мілинах, над водною рослинністю. Але якщо день сонячний, риба опускається глибше, йде в тінь, ховається у водоростях. Вкрай рідко риба залишається на мілинах або у відкритій воді в безхмарний сонячний день.

Опади

Здавна казали, що риба краще клює під час дощу. Я думаю, що це правда, якщо дощ слабкий або середній, але не злива. Під час дощу ви маєте кілька позитивно впливаючих факторів: хмарність, у воду змивається різна їжа, яка приваблює рибу, вода стає мутніша через змитий з берегів бруд, температура води знижується, у воду потрапляє більше кисню. Все це активізує рибу і пробуджує її апетит.

Вітер

Вітер може ускладнити рибалку, але зазвичай вітер активізує рибу. Вітер створює хвилі, які штовхають кормову рибу в області, де харчується хижак. Ці ж хвилі змивають у воду бруд та мул з берегової лінії, роблячи воду каламутною, вимиваючи з дна рачків, змиваючи з берега комах і іншу смакоту. Вітер створює хвилі на поверхні води, перешкоджаючи проникненню прямих сонячних променів, і риба виходить на мілини. Також у вітряну погоду з хвилями вода краще насичена киснем через перемішування водних шарів. Все це разом позитивно впливає на клювання риби.

Зміна атмосферного тиску

Тиск грає головну роль у зміні поведінки риби. Риба зазвичай більш активна, якщо тиск знижується, або коли він стабільно високий протягом декількох днів. Невелике збільшення активності спостерігається при різкому підйомі тиску.
Одне з кращих часів для риболовлі - це напередодні шторму або перед настанням холодного атмосферного фронту. У цих умовах стовпчик барометра падає прямо на очах. Риба відчуває це і відправляється на "гулянку". Після того як холодний фронт проходить і тиск починає підвищуватися, активність риби знижується. Коли тиск стабілізується, риба починає нормально харчуватися.

ЯК СТАН ВОДИ ВПЛИВАЄ НА РИБУ
Стан води містить у собі прозорість води (прозора, мутна, середня), температуру води, рівень води, силу течії, кількість розчиненого кисню. Всі ці параметри безпосередньо або опосередковано пов'язані з погодними умовами.

Прозорість води

Коли рибалки говорять про колір води, вони мають на увазі її прозорість. Деякі озера, водосховища, річки, струмки мають прозору чисту воду, в той час як в інших водоймах вода замутнена або зовсім каламутна. Зазвичай прозорі або злегка каламутні озера можуть стати дуже мутними після сильного дощу або вітру. Іноді в одному водоймищі можуть зустрічатися області з каламутною і чистою водою одночасно.
У водоймах з прозорою водою риба тримається глибше або в укритті, на відміну від водойм з каламутною водою. Також у водоймах з чистою водою риба більш насторожена, оскільки видимість в прозорій воді краще і потрібно побоюватися хижаків. Як правило, риба краще клює в злегка замутненій воді. Риба тримається не дуже глибоко й не так полохлива, поки видимість дозволяє їй бути відносно спокійною за свою безпеку і бачити свою здобич. Багато досвідчені рибалки починають день риболовлі з пошуку в чистому водоймі замутненої області.
Дуже каламутна вода - це не дуже добре, тому що риба не бачить своєї здобичі та її активність знижується.

Температура води

Риба шукає воду, температура якої найбільш комфортна для неї. І ця "комфортна зона" дуже специфічна і залежить від багатьох факторів. Теплолюбні риби (короп, карась, сом) вважають за краще діапазон температур 15-25 ° С, любителі прохолодної води (судак, окунь, щука) вважають за краще 8-18 ° C. Ці переваги варто запам'ятати. У залежності від пори року і переважаючих температур води у водоймі риба шукає місця з температурою, найбільш близькою до її комфортному рівню, де вона стає активною і годується з великим задоволенням. Вода у поверхні змінює свою температуру швидше, чим більш глибокі шари. Як все це може допомогти вам знайти рибу? Припустимо, ви полюєте на судака в розпал літа. Температура в місці лову становить 22 ° С. Можна очікувати, що риба сховається в укриття чи піде в більш глибокі місця. Зате вночі, коли вода охолоне, вона обов'язково прийде на цю мілину і буде більш доступна для рибалки. У цьому випадку нічна рибалка буде ефективніша.
Інший приклад стосується до ранньої весни. У сонячний ранок захищена від вітру обмілина прогріється набагато швидше, ніж інші ділянки водойми. Нехай вона буде тепліше всього на кілька градусів, але риба це відчуває, прийде туди й буде активно годуватися опівдні. Але з настанням вечора вода тут остигає дуже швидко, і риба покидає цю ділянку, йдучи на глибину.
Багато досвідчені рибалки беруть на риболовлю термометр для вимірювання температури води. Але вам поки не варто загострювати на цьому увагу, головне - пам'ятати, що температура води впливає на поведінку риби. У різних місцях водойми температура води може сильно відрізнятися в залежності від глибини, прозорості, вітру та інших факторів. Всі ці фактори ви можете визначити і з'ясувати, де вода тепліша, а де прохолодніше.

Рівень води

Рівень води у водоймах може знижуватися і підвищуватися під впливом погодних умов (дощі), діяльності людини (дамби) і сезонних змін (танення снігу і льоду, літня посуха і т. п.). Риба клює краще, якщо рівень води піднімається, її апетит зменшується, якщо рівень води падає. Піднімаючий рівень пособлює двом речам:
- в озерах і водосховищах при підвищенні рівня води затоплюються нові ділянки, що робить доступними нові кормові бази для риби. Дуже багато риби скочується в ці затоплені області та активно годується там;
- в річках і струмках прибуває вода і змиває з берегів корм, що зноситься в певні області, які ви без зусиль можете знайти.
Тому якщо вода прибуває, риба відразу йде в місця активного годування.
Зниження рівня води має зворотний ефект. Якщо вода спадає повільно, то риба може харчуватися з низькою інтенсивністю, якщо ж вода спадає різко, то риба практично припиняє годування, і так продовжується до тих пір, поки рівень не стабілізується.

Течія

Течія нагадує потік вітру, але тільки у воді. Воно зриває корм і зносить його своїм потоком. Хижі риби знають це і користовуються цим при годуванні. Течія в річках і струмках постійна, воно може посилюватися через проливні дощі або зменшуватися під час посухи. Також швидкість течії може регулюватися людиною. Але в будь-якому випадку посилення течії призводить до поліпшення умов для годівлі риби, і вона активізується.

ЯК ФАЗИ МІСЯЦЯ ВПЛИВАЮТЬ НА клювання риби

У багатьох рибальських виданнях можна знайти календар місячних фаз і їх вплив на активність риби. Цей календар розроблений з урахуванням впливу гравітаційних сил Місяця на земні водойми. Місячна гравітація створює потоки в океанах, і рибалки знають, що коли це відбувається, то риболовля на морі звичайно краще. Те ж відбувається і в прісноводних озерах і водосховищах. Риба відчуває гравітаційний вплив Місяця і це позначається на її настрої. У зв'язку з цим рибалки виділяють два періоди високої активності і два періоди низької активності кожну добу.
Багато рибалок користуються цим календарем при плануванні своєї риболовлі, інші його просто ігнорують. Я особисто перевіряв за календарем вплив Місяця на рибу і скажу вам, що хоча цей вплив і спостерігається, все ж воно має другорядне значення для риболовлі після інших факторів. Але якщо погода стабільна, цей календар може вам дуже допомогти. Як використовувати цю інформацію? Просто намагайтеся потрапти на риболовлю у відповідний період, в решту часу ловіть, використовуючи інші знання і принципи.

Як спокусити неактивну рибу

Сподіваюся, ми розібралися, чому риба іноді клює, а іноді ні. У вас теж є міркування на тему, де може знаходитися риба у певну погоду і з певними умовами води. Що ж, давайте повернемося до споконвічного питання. Що робити, якщо риба не хоче клювати? Змініть тактику. Подумайте, з якої причини риба не клює, і що можна зробити, щоб її спокусити. Потім починайте експериментувати з різними ділянками водойми, способами проводки, приманками. Варіацій достатньо.

Поміняйте місце
Якщо ви не зловили рибу в одному місці, спробуйте піймати її в іншому. Намагайтеся обловлювати різні місця, а не тільки "схожі на ті, де ви колись зловили рибу". Якщо ви ловили на відкритій воді, перейдіть на ловлю біля рослинності, якщо не зловили там, ловіть в самій рослинності, якщо ловили на глибині, пробуйте мілини і навпаки, і все це з різними варіантами. Пам'ятайте, що риба в неактивному стані вважає за краще залишатися в укритті або на глибині. Міняйте своє положення в залежності від погоди та стану води.
Поміняйте приманку
Якщо ви ловили на штучну приманку, спробуйте живу. Якщо живець не припав до смаку, поставте щось з більш виразною дією. Також пораджу вам вибирати принади меншого розміру. Неактивна риба з більшою охотою бере маленькі приманки, ніж великі.
Уявіть, що ви щільно пообідали і сидите розслабившись у кріслі, а хтось приносить вам величезних розмірів бутерброд? Природно, ви відмоветеся. Але якщо вам принесуть невелику порцію морозива, ви, мабуть, з'їсте небагато. Те ж відбувається і з рибою. Після прийому їжі вона відпочиває і ігнорує велику здобич. Але якщо перед носом пропливає невеликий десерт, вона може його взяти.
Сповільните проводку
Та ж історія. Активна риба атакує швидку здобич, але коли обід закінчений, риба не в настрої переслідувати її. Тому вона ігнорує швидко проведені приманки. Але повільні, ширяють у воді приманки, що пропливають повз і не вимагають погоні, мають більший шанс спокусити хижака.
Змініть колір приманки
Я думаю, що колір приманки - не найважливіше, якщо риба не бере, але іноді допомагає тільки це. Головне, знайти потрібний колір, а іноді це буває важче, ніж знайти саму рибу.
Поставте волосінь тонше
Тонка волосінь менш помітна і тому не лякає і без того обережну рибу. Також на більш тонкій волосіні легше закидати маленькі приманки, вона дає їм більшу свободу для натуральної гри. З інерційної або мультіплікаторной котушки заміна волосіні може стати досить важким завданням, але в безинерційній котушці це хвилинна справа, просто поставте запасну шпулю з тонкою волосінню.
Будьте обережні
Іноді риба не клює просто із-за вашої необережності. Не давайте рибі бачити вас. Не підбирається до неї надто близько. Не галасуйте в човні. Не закидайте приманку в місце, де стоїть риба. Замість цього закиньте трохи далі і акуратно підведіть приманку до риби. У цілому ставтеся обережніше до риболовлі, чим менше риба відчуває вашу присутність, тим вона спокійніша.
Ловіть рибу в різний час
Звичайно, ловити на заході або вночі вам сподобається більше, ніж у розпал спекотного сонячного дня. Але не здавайтеся, продовжуйте і риба буде клювати, раніше чи пізніше. Також прагніть стежити за погодою і виходіть на воду, якщо погодні умови найбільше відповідають активності риби. Цим ви підвищите свої шанси піймати рибу.
Спробуйте ловити рибу іншого виду
Якщо судак не клює, спробуйте ловити окуня або щуку. Не зациклюйтеся на лові одного виду риби. Іноді один вид може бути активним, у той час як інший не харчується зовсім. Для цього потрібно тільки знати, де вважає за краще годуватися (в яких умовах) той чи інший вид риби.

ПІДСУМОК

Успіх в рибалці, як і в інших видах спорту, будується на фундаменті отриманого раніше досвіду, а досвід цей купується на риболовлі. Ще у вас є можливість переймати досвід інших рибалок, що теж дуже важливо. Пробуйте щось нове, вибирайте з власного та чужого досвіду найкраще, і ваші улови гарантовано стануть успішними.

Автор: С. Горобей


 
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Азбука успішної рибалки
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz