Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМП`ятниця, 26.04.2024, 09:57



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Плетінки – шнури для починаючих і не тільки.
Плетінки – шнури для починаючих і не тільки.
ВОВІКДата: Четвер, 10.03.2011, 22:59 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Плетінки – шнури для починаючих і не тільки.

При виборі плетінки працює загальне взагалі для будь-яких снастей правило: виключаємо з розгляду як найдешевші, так і найдорожчі варіанти. Від перших краще відмовитися з тієї причини, що це з великою часткою ймовірності буде відверта підробка або вибракувана на великому підприємстві нитка, упакована якою-небудь безіменною китайською фірмочкою.
Що стосується дуже дорогих японських шнурів, то їх купівля при освоєнні спінінга не має сенсу через те, що малодосвідчений спінінгіст просто не зможе використовувати і оцінити всі ті переваги, якими вони володіють. А ось проблем з такими шнурами напевно буде більше, ніж з більш дешевими «американцями».
На упаковках з шнурами можна знайти інформацію про те, з якого матеріалу вони виготовлені. Основних всього три: Spectra, Dyneema і PE. По суті, в основі всіх лежить одне і теж мікроволокно з високомодульного поліетилену. Його у всьому світі випускають усього кілька хімічних концернів. Таке волокно можна обробити за різними технологіями та отримати шнури з різними характеристиками. Цим займаються вже кілька десятків фірм, але теж досить великих - для дрібних це складне і дороге виробництво невигідно. А далі йде розмотування і упаковка, і тут вже кількість учасників ринку не піддається обліку. Дуже часто фірми, нерідко і великі, не маючи свого виробництва, просто розмотують нитку і продають під своїм брендом. Так з'являються шнури Rapala, Salmo і деякі інші. За якістю вони непогані, але до розкрученого бренда відношення мають дуже опосередковано.
На сьогоднішній день кількість різних плетених шнурів на прилавках наших магазинів уже, схоже, перевалила за сотню. Протестувати їх всі просто неможливо, та, власне, в цьому і потреби немає, оскільки багато в чому вони схожі. Тому зупинимося тільки на популярних і не самих дорогих.
Серед бюджетних шнурів на перше місце за популярністю можна поставити Power Pro.[/b] Шнур виготовлений з матеріалу Spectra і випускається в розмотування по 150 ярдів (137 м) і 300 ярдів (274 м). Є й більше - 500 і 1500 ярдів, але на наш ринок вони практично не надходять. Тут найбільш оптимальне поєднання ціни та якості. Power Pro, на мій погляд, на 90% задовольняє потреби рибалок і цілком підходить в якості першого шнура.
Не менш популярний шнур [b]FireLine від Berkley
, виготовлений з Dyneema. Він знаходиться приблизно в тому ж ціновому діапазоні, що й Power Pro, але розмотування вже йде по 125 ярдів (110 м). Для досвідчених рибалок це замало - їм більше підходить 270 метрів, але для початківців 110 м більше ніж достатньо. Якість цих шнурів один час кульгало, але останнім часом всі проблеми, схоже, вирішили.
FireLine досить жорсткий шнур. Декого це дратує, але в цьому є і свої плюси. Як на мене, так він має найвищу чутливістю при джигуванні. Новий шнур FireLine Braid з'явився недавно. Він значно м'якший, а заявлена розривне навантаження вище. Але поки що його грунтовно не обкатали, і як він летить, тримає вузли і стирається на ракушняку, ще належить дізнатися.
З'явився у фірми і ще один новий шнур Whiplash Pro New Formula.[/b] Він дуже нагадує старий Whiplash Pro, але більше просочений тефлоном. Свого часу старий Whiplash Pro часто лаяли за надто завищений діаметр і надмірну рихлість. Але тоді не зважали, що спочатку він не був розрахований на спінінг, а призначався виключно для тролінгу. Що стосується [b]Whiplash Pro New Formula, то по забросу шнур непоганий, але в іншому особливо від інших не відрізняється.
Нещодавно сімейство Whiplash поповнилося ще однією плетінкою - прозорим Whiplash Crystal. Він відносно м'який, слизький, значно менше обмерзає і цілком підходить для зимового лову. Плюс і в тому, що діаметри починаються з 0,04 мм.
Якщо говорити про наступний рівень, то це Spiderwire Stealth Camo Braid. Шнур з'явився на ринку не вчора і за роки експлуатації показав себе непогано. Круглий, просочений тефлоном, тому менше шумить по кільцях, менше трет ролик. Шнур стійкий до механічних навантажень, до черепашнику і кам'янистим брівкам. Варто мати на увазі, що зараз постачальники дають на нього помітну знижку і його можна купити за ціною 200грн за 137 метрів, причому будь-якого діаметра.Із наступної цінової групи можна відзначити ще один Spiderwire, більш сучасний. Це Spiderwire Ultracast. Шнур, по-моєму, на сьогоднішній день один із найвдаліших. Я, наприклад, вже сезонів п'ять ним ловлю, і мене цілком влаштовують і дальність закиду, і розривні навантаження, і стійкість до пошкоджень. Жереха ловлю на 0,12 - 0,14, судака джигом - на 0,14 мм. На Нижній Волзі ставлю максимум 0,17 мм, а там, де можна розраховувати на сома, - максимум 0,2 мм. Шнур хороший, але ціна на нього за останній час підросла . Але тут можливі, як кажуть, варіанти. Існують промислові розмотки цього шнура по 1800 і 6000 метрів. Найбільша в Росії не поставляється і, наскільки я знаю, в роздріб ніде не продається, а ось 1800 можна придбати під замовлення. Ми її купили разом на чотирьох, і ціна вийшла практично вдвічі нижче звичайної.
Говорячи про плетені шнури, не можна не торкнутися японських РЕ. Вони круглі і слизькі, заявлений діаметр практично відповідає реальному. Але при всіх достоїнствах я б не став ставити їх на джиг. Поперше, дорогуваті, по-друге, дуже не люблять механічних пошкоджень, яких не уникнути при лові по дну, а головне - примхливі щодо вузлів. Не годяться вони й для обертових блешень - надто м'які і легко скручуються.
Ці шнури добре підходять для воблерного лову: вони набагато м'якші американських і позволяють робити точний і дальній кидок. Годяться вони і для лову на воблери взимку, так як майже не ворсяться і дуже мало вбирають воду. При обробці хорошим антифризом цей шнур практично не обмерзає до 10-15 градусів морозу.
При всьому при цьому PE значно дорожче інших. Правда, є дешевші РЕ шнури, на практиці лише незначно поступаються лідерам. Наприклад, серія Daiwa - TD Sensor Tournament. Якість бездоганна.
На закінчення зазначу, що при всій привабливості японських шнурів починати освоювати ловлю з плетеними волосінями варто не з них, а з більш дешевих, головне, більш жорстких «американців». Існує просте правило: чим м'якше шнур, тим він більше плутається. Це проблема виникає і в досвідчених спінінгістів, а у новачків може взагалі відбити охоту до спінінгу. Підбираючи плетений шнур для свого першого спінінга, варто мати на увазі, що далеко не завжди він буде мати переваги перед звичайною волосінню, а його очевидні в певних умовах гідності можуть в інших обставинах стати недоліком. При лові джигом, наприклад, нерозтяжність плетінки є абсолютно необхідною властивістю. Необхідна вона і при твітчінгу, який вимагає постійного контролю і управління грою приманки. Однак при лові окуня нерозтяжним шнуром призводить до частих сходів. Проте сьогодні важко уявити собі спінінгіста, у якого в арсеналі лісок не було б плетінки.

Тимофей ЗЫКИН


 
Форум » Цікаві статті » Рибальські статті » Плетінки – шнури для починаючих і не тільки.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz