Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМП`ятниця, 20.04.2018, 03:38Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Риби наших водоймищ » Видовий склад наших водоймищ » Окунь (Окунь та його способи ловлі, особливості ловлі окуня.)
Окунь
БананДата: Середа, 16.03.2011, 18:31 | Повідомлення # 1
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 142
Статус: Offline
Окунь (Perca fluviatilis)

Надцарство: Еукаріоти - Eucaryota
Царство: Тварини - Animalia
Тип: Хордові - Chordata
Підтип: Хребетні - Vertebrata
Надклас: Риби - Pisces
Клас: Кісткові риби - Osteichthyes
Підклас: Променепері - Actinopterygii
Загін: Окунеподібні - Perciformes
Сімейство: Окуневі - Percidae
Рід: Окуні - Perca (Linnaeus, 1758)
Вид: Окунь європейський - Perca fluviatilis

Тіло окуня довгасте, помірно стисле з боків. Воно вкрите дрібною, щільно сидячою лускою, краї якої мають шипики. Луска є і на щоках. Рот широкий, на кістках ротової порожнини є кілька рядів щетинкоподібних зубів. На задньому краю зябрових кришок розташовані гострі шипи. Перший спинний плавець сизий з чорною плямою в задній його частині, має лише колючі промені, другий - зеленувато-жовтий, промені переважно м'які. Черевні плавці також мають колючі промені. Бічна лінія повна.
У окуня яскраве забарвлення: темно-зелена спина, зеленувато-жовті боки, яскраво-червоні черевні, анальний і хвостовий плавці. Поперечні темні смужки перепоясують його тулуб (5-9 смуг). На зябрових кришках - по гострому шипу, на першому спинному плавці - колючі промені. Очі оранжеві. Рот з численними дуже дрібними зубами.
Тон забарвлення світліший у річкового окуня і темніший у озерного. У лісових торф'яних озерах він стає майже суцільно чорним.

у великих озерах і водосховищах окунь утворює екологічні форми, пристосовані до різних ділянок водойми: одна - дрібний прибережний, трав'яний окунь, інша - глибинний. У водосховищах Дніпра окунь частіше зустрічається в їх верхніх і центральних ділянках, де є мілководні ділянки - залита заплава, а також затоки гирлових ділянок приток.
Зазначена нерівномірність у зростанні молоді, яка пояснюється розтягнутістю періоду нересту окуня, а також умовами проживання мальків. Найбільш інтенсивно окунь росте протягом перших двох-трьох років, з віком темп зростання сповільнюється. Наприклад, у верхів'ї Дністра його однорічні в середньому досягали довжини 4 см, шестирічні - 21 см. У пониззі Південного Бугу окуні росли трохи інтенсивніше; так, довжина тіла одногодовалих особин склала в середньому 5,3, шестирічних - 25,3 см. Скидання підігрітих вод у водойми може сприяти посиленню темпу зростання окуня. Наприклад, в Сіверському Дінці в зоні скидання підігрітих вод його одногодовалие особини мали довжину понад 8, а трьохрічні - до 19 см. В уловах переважають окуні довжиною 10-20 см. Найбільш великі особини довжиною 34 см і вагою понад 1 кг трапляються в пониззі Дніпра , Південного Бугу та Дніпро-Бузькому лимані.

Годується окунь у ранкові та вечірні години, йдучи на значні відстані в гонитві за мальком, решту часу проводить у місцях стоянок. У спекотні дні воліє тінь, йдучи під круті береги, пні, колоди, навислі над водою гілки дерев o і кущів. Варто поблизу дна. У верхні і середні шари води піднімається лише слідом за зграйками дрібної риби.

З настанням холодів зграї окунів вслід за мальком перекочовують у глибокі місця і залишаються в них до весни. В озерах і водосховищах такими місцями можуть бути ями з піщаним, кам'янистим або глинистим дном і джерелами, в річках - вири, гирла річок і струмків. На початку зими окуні в пошуках їжі виходять на дрібні місця, іноді тримаються майже під льодом, в глухозим"я ж не залишають своїх становищ і майже не годуються. Пожвавлюються вони лише в відлиги

Статевої зрілості окуні досягають рано: самці - в 1-2 роки, самиці - на 3 роки і пізніше. Нерестяться окуні при температурі води від 7-8 C до 15 C. Ікру відкладають на торішню рослинність, корчі, коріння дерев, гілки верболозу і навіть просто на грунт. Кладка ікри являє собою порожню сітчасту з драглистого речовини, стінки якої мають пористу будову. Самки, в залежності від їх розміру, відкладають від 12 до 200-300 і навіть до 900 тис. ікринок.

У перший рік маленькі окунці-«олівці» тримаються переважно в прибережній зоні і споживають зоопланктон. Окунь може рано перейти на хиже харчування, вже при довжині 4 см, але звичайно хижаком він стає, досягши довжини 10 см. Полює окунь на уклейку, Верхівка, плотву, бичка, поїдає річкових раків, жаб, молюсків, п'явок. Охоче ​​харчується він і своєю молоддю. У гонитві за рибкою окунь може вискакувати на поверхню води і ганятися за нею до тих пір, поки не зловить або вона не піде з його поля зору.

В Україні окунь живе у всіх річках, водосховищах, озерах. Окунь був відсутній у водоймах Криму, але в даний час він потрапив до деяких його водосховищ. Є окунь і в Північно-Кримському каналі та його водосховищах, куди він потрапляє з Каховського водосховища. Відсутній він лише в промерзлих і заморних озерах, а також у гірських ділянках річок.


 
Форум » Риби наших водоймищ » Видовий склад наших водоймищ » Окунь (Окунь та його способи ловлі, особливості ловлі окуня.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz