Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМЧетвер, 20.06.2019, 17:02Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: DrEx, Speedstim  
Форум » Різне » Боротьба з браконєрами » ПРО ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ РИБООХОРОНИ
ПРО ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ РИБООХОРОНИ
ВОВІКДата: П`ятниця, 18.03.2011, 10:21 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
ПРО ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ РИБООХОРОНИ

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З 09.10.2002 N 324

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 р. за N 842/7130
Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони Відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" (2894-14) та Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192 (1192-96-п),
Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Положення про громадських інспекторів рибоохорони, що додається.
2. Державному департаменту рибного господарства (Алимов С.І.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінрибгоспу України від 14.07.97 N 114 (z0372-97) "Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.09.97 за N 372/2176.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на голову Державного департаменту рибного господарства Алимова С.І. Міністр С.Рижук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики України 09.10.2002 N 324
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 р. за N 842/7130
ПОЛОЖЕННЯ про громадських інспекторів рибоохорони
1. Загальні положення.
1.1. Це Положення розроблене відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" (2894-14) та пункту 42 Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192 (1192-96-п).
1.2. Громадський контроль у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства здійснюють громадські інспектори рибоохорони (далі - громадські інспектори) за їх згодою.
1.3. Громадські інспектори призначаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі рибного господарства та його територіальними органами.
2. Діяльність громадських інспекторів.
2.1. Діяльність, керівництво і контроль за роботою громадських інспекторів здійснюються Головним управлінням охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (далі - Головрибвод) Державного департаменту рибного господарства та територіальними органами рибоохорони, які:
а) здійснюють підбір громадських інспекторів;
б) проводять інструктажі та семінари;
в) забезпечують нормативно-правовими актами;
г) координують роботу громадських інспекторів, ведуть облік проведеної роботи;
ґ) спрямовують роботу громадських інспекторів шляхом видачі планів та наказів на певні види робіт;
д) надають практичну допомогу в організації та проведенні рибоохоронних рейдів;
е) підводять підсумки роботи громадських інспекторів за рік.
3. Порядок призначення громадських інспекторів.
3.1. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, які досягли 18 років.
3.2. Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає до відповідного територіального органу рибоохорони заяву, подання організації, підприємства або установи, що його рекомендує, або письмове клопотання державного інспектора рибоохорони.
3.3. Громадські інспектори відповідно до поданої заяви призначаються начальником Головрибводу або його заступниками, керівниками територіальних органів рибоохорони після проходження ними співбесіди.
3.4. Громадські інспектори отримують посвідчення встановленого Головрибводом зразка (додаток 1). Облік посвідчень громадських інспекторів ведеться у журналі спеціально уповноваженою особою.
3.5. Посвідчення громадського інспектора за підписом осіб, визначених у п.3.3 цього Положення, видаються терміном на один рік із щорічним продовженням за позитивними результатами роботи.
3.6. Громадський інспектор діє в територіальних межах повноважень органу, що видав посвідчення. На кожного громадського інспектора ведеться картка обліку проведеної роботи (додаток 2).
3.7. Громадські інспектори виконують роботу з охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства без звільнення від основної роботи та додаткової оплати праці.
3.8. Стимулювання громадських інспекторів, які беруть активну участь в охороні, відтворенні водних живих ресурсів та регулюванні рибальства, здійснюється у встановленому законодавством порядку.
4. Координація діяльності громадських інспекторів.
4.1. Кожний громадський інспектор працює у взаємодії з державним інспектором рибоохорони і під його керівництвом у межах відповідного територіального органу рибоохорони (відділу, дільниці тощо).
4.2. Керівник підрозділу (державний інспектор), за яким закріплений громадський інспектор:
надає йому практичну і методичну допомогу з питань здійснення громадського контролю за дотриманням вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства;
координує його діяльність; проводить з ним навчання, регулярні інструктажі з охорони праці та техніки безпеки, ознайомлює його з нормативно-правовими актами, які регулюють здійснення громадського контролю;
залучає його до участі у перевірках виконання вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних живих ресурсів.
5. Права громадських інспекторів.
Громадські інспектори мають право:
спільно з працівниками органів рибоохорони брати участь у проведенні перевірок дотримання вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних живих ресурсів;
складати протоколи або брати участь у складанні протоколів про правопорушення відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10);
разом з працівниками органів рибоохорони доставляти осіб, які порушують законодавство у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, до міліції чи в приміщення виконавчого органу сільської, селищної ради, якщо особа порушника не може бути встановлена на місці порушення;
перевіряти документи на право використання рибних та інших водних живих ресурсів, проводити огляд речей, знарядь рибальства, добутих об'єктів лову;
проводити у випадках, передбачених законом, фотографування, звукозапис, кіно- та відеозйомку, як допоміжні засоби для попередження і розкриття порушень законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства;
брати участь у підготовці для передачі до судових органів матеріалів про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, та виступати в ролі свідків;
роз'яснювати громадянам вимоги правил рибальства та законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства.
6. Обов'язки громадських інспекторів.
Громадські інспектори зобов'язані: дотримуватись вимог чинного законодавства при проведенні рейдів і перевірок; виконувати покладені на них завдання; подавати органу рибоохорони, який призначив громадського інспектора, щорічний звіт про проведену роботу не пізніше 1 січня наступного за звітним роком.
7. Позбавлення повноважень громадського інспектора.
7.1. Орган рибоохорони, що призначив громадського інспектора, має право позбавити його права виконувати обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення у разі:
ненадання щорічного звіту;
негативної оцінки роботи; учинення громадським інспектором порушень законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, а також протиправних дій при виконанні обов'язків громадського інспектора.
7.2. Рішення про позбавлення права виконувати покладені обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення приймається начальником Головрибводу, його заступниками або керівниками територіальних органів рибоохорони. Начальник Головрибводу О.М.Степаненко Додаток 1 до п.3.4 Положення про громадських інспекторів рибоохорони.


 
Форум » Різне » Боротьба з браконєрами » ПРО ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ РИБООХОРОНИ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz