Головна
 
КОЛОМИЙСЬКИЙ РИБОЛОВНИЙ ФОРУМЧетвер, 20.06.2019, 16:45Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Speedstim  
Форум » Риби наших водоймищ » Видовий склад наших водоймищ » Карась
Карась
ВОВІКДата: Субота, 19.03.2011, 19:52 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Друзі
Повідомлень: 235
Репутація: 3
Статус: Offline
Карась

У водоймах України живуть два види карася - круглий, або золотий, карасі з високим, іноді майже округлим тілом, що має бронзово-золотисте забарвлення, і карась срібний з більш низьким і довгастим тілом і менш темним буро-сірватим з металевим відливом забарвленням луски.
Срібний карась, на відміну від золотого, має сріблясте черевце, більшу кількість зябрових тичинок, а також більш виїмчастий хвостовий плавник, сильно зазубреними не гіллястими променями в спинному і анальному плавцях і помітно відрізняється за біологічними особливостями. Спинний плавець у обох карасів довгий, на вершині злегка закруглений. Грудні й черевні плавці в золотого злегка червонуваті, у срібного - жовтуваті або сірі, як і всі інші плавці у особин обох видів. Рот у карасів невеликий, без щелепних зубів і вусиків, глоткові зуби однорядні.
Карасі характеризуються великою невибагливістю до якості води. Вони зустрічаються як у великих і чистих озерах, так і в річках; часто заселяють тінисті ставки, тихі заводі річок, різні канави, кар'єри і навіть заболочені водойми з кислою водою, де інші риби жити не можуть. Карасі можуть довго переносити різке зменшення вмісту розчиненого у воді кисню, яке не витримують інші риби. Вони витривалі до низьких температур і не гинуть в результаті вмерзання в лід, якщо не промерзнуть тканинні рідини їх тіла. На зиму, як і при тимчасовому пересиханні водойми, вони закопуються в мул, де знаходяться весь час без руху. Срібні карасі можуть закопуватися в мул після переляку на кілька хвилин (до 10). Свої зимові притулки карасі залишають лише після танення льоду і достатнього прогріву води.
Нерестяться карасі пізньою весною на початку літа. Проте початок ікрометання можливо при температурі води 14 °, а розпал нересту - при 17-19 ° і вище. У цей час збираються в заростях рослин, де самки відкладають на них дрібну жовтувату ікру. Ікрометання відбувається порціями, яких найчастіше буває не більше трьох. У результаті цього нерест карася триває з кінця травня до середини липня. Нерестяться карасі переважно в ранкові години. Ікра у них липка, розміром до 1 мм в діаметрі, відкладається на прибережні рослини. Цікаво відзначити, що в деяких ставках, водосховищах та озерах самців срібного карася набагато менше, ніж самок, або їх немає зовсім. У цих випадках ікра запліднюється спермою інших видів риб; коропа, золотого карася та багатьох інших. У золотого карася самці зазвичай переважають над самками. Так, в деяких водосховищах Криму самців було в два рази більше, ніж самок. Плодючість карасів досягає 400 тис. ікринок. На середній течії Дніпра у самок золотого карася розміром 15,8 см виявлено 34 тис. ікринок, у самок довжиною 18,5 см - 365,3 тис. штук. Статевої зрілості вони досягають на другому-третьому році життя, причому самці на рік раніше самок. Розміри статевозрілих особин коливаються в широких межах, що залежить від кормності водойми, а отже, і швидкості росту карасів. Наприклад, в спускних ставках при правильному зарибленні срібний карась досягає статевої зрілості при довжині 18-19 см. У не спускних, перенаселених ставках він дрібніє і досягає статевої зрілості при довжині 8-10 см. Ростуть карасі повільно. У верхній течії Дністра п'ятирічки досягали довжини 13 см; щорічний приріст у них становить 2 - 3 см. У кримських водосховищах двухрічки мали в середньому довжину 8,7 см, вага 50 г, шестирічки - довжину 19 см, вага 209 р. Срібний карась росте значно швидше, ніж золотий.
Харчується золотий карась дрібними придонними організмами: рачками, личинками комарів і інших комах, які у мулистих грунтах, а також черв'яками та водними рослинами. Срібний карась може харчуватися тими ж організмами, що і золотий, проте він пристосований харчуватися також організмами, що живуть у товщі води.
Золотий карась широко поширений у водоймах Європи та Азії. Срібний карась мешкає у водоймах східній частині Азії, проте в результаті акліматизаційних заходів він існує майже у всіх водоймах, де живе і золотий карась. На Україну обидва карася поширені в басейнах усіх річок. У великих водосховищах чисельність золотого карася зменшується через відсутність нерестових площ; разом з тим чисельність срібного карася, особливо у водосховищах, споруджених на Дніпрі, з року в рік збільшується.
Золотого і Срібного карасів рекомендується пересаджувати в ті заморні водойми, в яких їх немає. Крім цього, в результаті вселення їх у коропові ставки підвищується рибопрдуктивність останніх. Особливо цінним у цьому відношенні є срібний карась, так як він росте швидше, ніж золотий, і харчується в значній мірі організмами товщі води.

GoldFishNet.


 
stal1nДата: Четвер, 01.12.2011, 04:16 | Повідомлення # 2
Новачок
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Раз така тему існує, пропоную на розгляд статтю про карася http://rivnefish.com/2011/05/28/karas/
Її написав я сам, лише малюнки понабирав з різних джерел в неті.
Можливо комусь згодиться
 
DrExДата: Четвер, 01.12.2011, 09:12 | Повідомлення # 3
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 255
Репутація: 2
Статус: Offline
да гарна стаття hands

Додано (01.12.2011, 09:12)
---------------------------------------------
чекаємо наступних cry


 
stal1nДата: Четвер, 01.12.2011, 09:54 | Повідомлення # 4
Новачок
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
наступна стаття буде про лина
але щоб написати таку інформацію потрібно багато часу, бо на відміну від інших сайтів ми створює контент не копіюючи існуючу інформацію з інших ресурсів(яка вже і так є десять разів зкопійованою) а пишемо повністю нову
 
Форум » Риби наших водоймищ » Видовий склад наших водоймищ » Карась
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz